Kuaförler için Beş Önemli Sarışın Önerisi

BLONDME İleri Bağ Sistemi sayesinde, kuaförler artık her zamankinden daha güvenli bir şekilde sınırsız sarışın renk sonuçlarına ulaşabilirler.

 

Bununla birlikte, en büyüleyici ve kişiye özel renk sonuçlarını elde etmenin tek yolu, her bir hizmet öncesinde gerçekleştirilen özel bir renk konsültasyonundan geçer.

 

Renk konsültasyonunun parçası olarak, kuaförler öncelikle müşterinin cilt tonunu, göz rengini, saçın derinlik ve doğal renk yönelimini belirlemelidir - genellikle sarışın tonlar Nötr, Soğuk veya Sıcak olmak üzere 3 temel yöne ayrılır - Schwarzkopf Professional daha az deneyimli stilistlerin bile kolaylıkla tam bir konsültasyon sunmalarını sağlamak üzere 3 aşamalı bir renk konsültasyon aracı geliştirmiştir.

 

Renk konsültasyonundan sonra, kuaförler müşterilerinin Nötr, Soğuk veya Sıcak renk yöneliminde olmalarına bağlı olarak en uygun sarışın tonu yönelimini, ürünleri ve hizmetleri seçmek için gereken tüm bilgileri edinmelidir. Ancak kuaförlerin bu süreci mümkün olduğunca rahatlıkla yönetmelerine yardımcı olmak için, Schwarzkopf Professional sarışın renklendirme hizmetleri konusunda sorulan beş temel soruya yanıt vermektedir.

 

1. Renk açma ve ton açma işlemleri ne zaman yapılmalı?

Renk açmak için, renk uzmanları aşağıdaki saçlar için mükemmel açık sarı zemini sağlamak üzere BLONDME Bağ Güçlendirici Açıcı ürünlerini seçmelidir:

  • Doğal saç zemini 5 ve daha koyu olan saçlar
  • Beyaz, platin veya ekstra soğuk yönelimin arzu edilmesi halinde doğal saç zemini 6 ve daha koyu olan saçlar

Ton açma için, renk uzmanları aşağıdaki saçlar için güzel sarışın ton yönelimleri sağlamak üzere BLONDME Bağ Güçlendirici Ton Açıcı ürünler kullanmalıdır:

  • Doğal saç zemini 6 ve daha açık olan saçlar
  • Altın ışıltılara yumuşak ve şımartıcı bir dokunuş için doğal saç zemini 4 ila 6 arasında olan saçlar

2. Beyaz saçlar konusunda ne yapılmalı?

Cilt tonu yaş ilerledikçe yumuşar, bu nedenle en şımartıcı sarışın sonuçları için beyaz saça karşı değil beyaz saçla birlikte hareket etmek gerekir. Asla çok cesur veya parlak sarışınları tercih etmeyin çünkü bu tonlar yaşlı bir görüntü verebilir. Bunun yerine, daha yumuşak, olgun cilt tonlarını tamamlamak için beyaz saç görünümünü yumuşak bir şekilde kırmak üzere doğal bal veya yumuşak bej kesitleri uyguladığınızda sonuç mükemmel olacaktır.

 

3. Açık tenli müşteriler için mükemmel sarışın hangisidir?

Açın tenlere parlak ve cesur sarışın tonları yakışır; platin ve küllü sarı tonları çok iyi sonuçlar verebilir.

 

4. Buğday tenli müşterilere hangi sarı yakışır?

Nötrden hafif sıcağa kadar uzanan bej sarışın tonları buğday tenli müşterilerde mükemmel görünür; çok açık tonlar cilt tonunu boğabilir.

 

5. Koyu tenli müşteriler için en iyi tonlar hangileridir?

Koyu tenli müşteriler için daha sıcak sarışın tonları daha uygundur, çok açık tonları tercih etmeyin; en güzel sonuçları almak için doğal zeminden maksimum 2 seviye daha açık tonları uygulayın.

 

ASK eAcademy

ASK eAcademy'nin görsel-işitsel eğitimleriyle renk konsültasyonu becerilerinizi pekiştirin:

ASK Blog

Önümüzdeki aylarda ASK Eğitim blogunda 3 ayrı sarışınlara özel danışmanlık yazısı yayınlanacak; Nötr, Soğuk veya Sıcak sarışın tiplerine uygun derinlemesine BLONDME ürün bilgileri için blogumuzu kontrol etmeyi unutmayın.

 

diğer etiketleri