#Saçsanatçisi: Vi̇zyoner Eki̇p X-presion İle Tanişin

X-presion, endüstri sıkıntısından doğan ve %100 yaratıcılığa adanmış, sektörün vizyoner ekibi. X-presion sınırsız hayal gücü ile kuaförün sınırlarını zorlar!


2005 yılında saç sanatçıları Jorge Cáncer, José Luis Almendral ve Marco Antonio Restrepo tarafından kurulan X-presion (@xpresioncreativos), sadece Ar-Ge (araştırma ve geliştirme) ve yeni kuaförlük tekniklerinin yaratılmasına adanmış Madrid merkezli bir inovasyon şirketidir.


"X-presion'u başlattık çünkü dürüst olmak gerekirse, daha önce yaptığımız şeyden sıkıldık. Kendimizi ifade etmemiz ve kendi yolumuzu çizmemiz gerekiyordu, bu yüzden yalnızca yeniliğe adanmış ilk şirketi kurmaya karar verdik."


– X-Presion kurucu üyesi Jorge Cáncer

 

#Saçsanatçisi: Vi̇zyoner Eki̇p X-presion İle Tanişin

X-presion, bir alanı paylaşan çok sayıda farklı sanatçıyla küçük bir stüdyoda başladı; bu yaratıcılık merkezi, bir özgünlük hareketi – farklı bir şekilde, daha sanatsal bir şekilde kuaförlük yapmaya çalışan bir topluluk haline geldi. Kurucu üyeler, rengin neredeyse bir terapi, düşünceleri, duyguları ve duyguları ifade etmenin bir yolu haline geldiğini ve X-presion'ın – bir kavram olarak – yaratıcı süreçlerinde dördüncü unsur haline geldiğini keşfetti…


"Görsel yanılsamalar yaratmaya çalışıyoruz; birçok insan piksel saç tekniğiyle bizi tanıyor, ancak X-presion'un arkasında sadece renk değil, aynı zamanda stil ile ilgili 20'den fazla teknik var. Yaptığımız her şeyin arkasında gerçekten içten bir şey var... Asla bir trend yarattığımızı söylemeyiz, çünkü insanlar için değil, kendimiz için yaratıyoruz; yaptığımız her şeyle eğlenmeye çalışıyoruz... Diğer kuaförler, bizden esinlenerek farklı şeyler yaratıklarında yaptığımız şeyin bir anlamı olur... Biz her zaman beyin fırtınası yapmayı, ortak bir değer yaratmayı ve paylaşmayı ön planda tutuyoruz..."


- X-presion, Yaratıcı Ekip


Schwarzkopf Professional yenilikçi yaklaşımına bir yenisini daha ekleyerek, X-presion'ın kuaförlük konusundaki deneyci yaklaşımını, sezonun Essential Looks trendleri ve IGORA ROYAL ile birleştirerek mükemmel bir işbirliğine imza atıyor.

 

2:2019 Essential Looks - Creating Tomorrow’s Colour Today koleksiyonu X-presion ile, saç içinde parıltılı bir hacim veya doku yanılsaması sunan heyecan verici bir renk tekniği olan #raincolor oluşturmak için ekiple işbirliği yaptı. IGORA ROYAL'in muhteşem rengini alarak, zengin altınların ve kahverengilerin parıltılı kontrastlarını kullandı. ortaya çıkan sonuç tek kelime ile muhteşem!


Birkaç yıl içinde #raincolor konseptini geliştiren X-Presion ekibi, Schwarzkopf Professional'ın en değerli markalarından IGORA ROYAL'i kullanarak, kullanımı kolay ve uygulanabilir yeni trendi ile sektöre tanıttı.

 

#Saçsanatçisi: Vi̇zyoner Eki̇p X-presion İle Tanişin