Shaping Futures

SHAPING FUTURES

Kuaförlükle Yaşamları Dönüştürmek

 

Shaping Futures, kuaförlük zanaatını öğreterek maddi ihtiyacı olan gençlere daha parlak bir gelecek sunuyor. 2008 yılında Kamboçyalı sokak çocuklarına yönelik yerel bir Japon projesi olarak başlayan bu proje, 2010 yılında Schwarzkopf Professional ve SOS Children’s Villages ’ın –kar amacı gütmeyen lider bir organizasyon– Shaping Futures'ın başlatılması amacıyla yaptığı ortaklıkla küresel bir girişime dönüştü.

 

Partner salonlarımızdaki gönüllü ekipler, kuaförlük alanındaki bilgi ve deneyimlerini yirmi beş ülkede maddi ihtiyacı olan gençlere ulaştırmaktadır. Yoksul toplumlarda çocuklar okula gitmek yerine çalışma hayatına atıldıkları için eğitimleri yarım kalmaktadır.

SHAPING FUTURES

Shaping Futures, bu gençlere değerli bir zanaatı ücretsiz olarak öğrenebilme fırsatı sunmakta, iş piyasasına erişmelerini sağlayarak bağımsız bir yaşam sürdürebilmeleri için onlara güç vermekte ve geçimlerini sağlayabilme şansı vermektedir.

 

5 eğitim serimiz kuaförlüğün temelleri konusunda akıl hocalığı ve rehberlik yapmaktadır; ancak biz gerçek ve kalıcı bir fark yaratmak istediğimiz için, her bir öğrencinin kuaförlük mesleği yoluyla bağımsızlığını kazanabilme fırsatından tam anlamıyla yararlanabilmesini istiyoruz. Bu amaçla çıraklık eğitimleri ve destek sunuyor ve işe yerleştirilmelerini sağlıyoruz.

HEMEN BAĞIŞTA BULUNUN

Dünya genelinde ünlü kuaförlük okulları ile işbirliği sayesinde, bu projenin uzun vadede sürdürülebilirliğini güvenceye almak amacıyla Shaping Futures kapsamındaki gençlere ilave burslar sunulmaktadır. 

Hemen Bağişta Bulunun