SHAPING FUTURES

SHAPING FUTURES

Kuaförlükle Yaşamları Dönüştürmek

 

Shaping Futures dezavantajlı çocuklara kuaförlük sanatını öğreterek parlak bir geleceğe kavuşmalarını sağlıyor. 2008 yılında Japonların Kamboçyalı sokak çocukları için yerel düzeyde başlattığı proje, 2010'da Schwarzkopf Professional'ın Shaping Futures'ı başlatmak üzere önemli bir sivil toplum kuruluşu olan SOS Çocuk Köyüyle ortaklık kurmasıyla küresel bir girişime dönüştü. Ortak salonlarımızdan gönüllü ekipler, kuaförlük bilgilerini ve deneyimlerini on dokuz ülkede dezavantajlı çocuklara aktarıyorlar. Çocukların okula gitmek yerine çalışmak zorunda olduğu en yoksul toplumlarda, eğitime ulaşmak hiçbir şekilde mümkün olmayabilir. Shaping Futures bu gençlere adaletsiz çalışma koşullarına ve düşük ücretlere mecbur kalmak yerine değerli bir meslek edinme fırsatı veriyor.

 

5 eğitim blokumuz sayesinde gençlere kuaförlük mesleğine ilişkin temel bilgilerle birlikte rehberlik hizmeti sunuluyor ancak gerçek ve kalıcı bir fark yaratmak istediğimiz için, takip amaçlı çıraklık ve iş bulma desteği sunuyor ve tüm öğrencilerimizin verilen olanaklardan tam anlamıyla istifade ederek kuaförlük mesleği sayesinde bağımsızlıklarını kazanmalarına yardımcı oluyoruz.

 

Dünyanın dört bir yanında ünlü kuaförlük okullarıyla kurulan işbirliği sayesinde, Shaping Futures projesinin uzun vadede sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla program kapsamında eğitim gören gençlere ilave burslar sağlandı.