Başarılı Renklendirme: Ortak Renklendirme Zorluğuna Teknik Görüşler

Salonda nötrleştirme ve renk düzeltme ile uğraşırken dikkat edilmesi gereken kuaför ipuçları...

 

Başarılı Renklendirme: Ortak Renklendirme Zorluğuna Teknik Görüşler

Yeni bir saç rengi, hayal gücünü yakalar ve müşterinin benzersiz kişiliğini ifade eder - bu çok kişisel bir yolculuktur. Bu nedenle, kuaförler olarak, müşterinin bireysel güzelliğini ortaya çıkarmak için doğru tonları ve bakımları bulmayı sağlamak bizim işimiz.

 

Her zaman olduğu gibi bu, renk ihtiyaçları, saç ve saç derisi teşhisi, uygulama yaklaşımı, renk sonrası bakım ve bakım rutini gibi şeyleri değerlendirmek için uzman bir renk danışmanlığı ile başlar; Neyse ki 5 adımlı renkli danışma kılavuzumuz, her düzeyde harika bir müşteri deneyimi sunmanızı sağlayacak.

 

Başarılı Renklendirme: Ortak Renklendirme Zorluğuna Teknik Görüşler

Ancak başarılı renklendirme söz konusu olduğunda, göz önünde bulundurulması gereken daha teknik yönlerden bazıları nelerdir - ya bir şeyler ters giderse?

Her kuaför, doğru eğitim ve bilgi tabanı ile mükemmel renk sonuçları elde edebilirken, sonuçların hala mükemmelden daha az olduğu durumlar vardır. Her durumda, gelecekteki hataları önlemek için başarısızlığın nedenini anlamak önemlidir. Saç boyamak bir sır değildir; süreçteki her aşama için iyi, teknik nedenler ve tüm renk zorluklarına yönelik çözümler vardır - işte en yaygın olanlardan ikisi:

 

1. NÖTRLEŞTİRİCİ RENK

Saçları daha yüksek bir seviyeye kaldırırken genellikle istenmeyen tonlar ortaya çıkar. Bu, daha yüksek miktarda feomelanin içerdiğinden özellikle koyu saçları açarken geçerlidir.

 

Feomelanin 4 seviyeden fazla kaldırmaya karşı dayanıklıdır, bu nedenle genellikle bir aydınlatma işlemi gerekir. Kaldırırken, feomelanin boyutu, sonunda çözülmeden önce kırmızıdan turuncuya, ardından sarıya dönerek küçülür.

 

Başarılı Renklendirme: Ortak Renklendirme Zorluğuna Teknik Görüşler

Kahverengi-siyah eumelanin daha kolay çözündüğünden, feomelanin, aydınlatma işleminin son aşamalarına doğru daha güçlü bir şekilde kendini gösterir. Bu bazen istenmeyen sıcak tonlar yaratır. Bu nedenle, doğru bir hedef sonuca ulaşmak için karıştırma oranını ve geliştirme süresini doğru almak çok önemlidir.

 

İstenmeyen tonların diğer örnekleri, yanlış renk seçimlerinden kaynaklanabilir. Tondaki bu değişiklik, renk çemberi teorisine karşılık gelir ve herhangi iki rengin yeni bir renk oluşturmak için nasıl birleştiğini açıkça görmenizi sağlar.

 

Başarılı Renklendirme: Ortak Renklendirme Zorluğuna Teknik Görüşler

GOODBYE YELLOW ve GOODBYE ORANGE gibi spesifik nötrleştirici gölgeler veya tonlama ürünleri özellikle yararlıdır. Kuaförler için bu yoğun pigmentli şampuanlar, nötralizasyon, ön tonlama veya renk düzeltmeleri için ideal olan pigmentli bakım ile salonda basit ve hızlı tonlama hizmetleri sunar. Evde, haftada 1-2 kez ton bakımı için mükemmel bir çözüm sunarlar.

 

2. RENK DÜZELTMELERİ

Bir renk düzeltmesi gerektiğinde veya istendiğinde dikkate alınması gereken iki önemli faktör vardır. Birincisi, müşteriyle durumu nasıl ele alacağınız ve ikincisi, istenen hedef rengin gerçekte nasıl elde edileceğidir.

 

Başarılı Renklendirme: Ortak Renklendirme Zorluğuna Teknik Görüşler

Müşteri

Bir müşteri, son renk tedavisinden bu yana birkaç gün, bir hafta veya hatta daha uzun bir süre sonra renginin değiştirilmesini talep ederek geri dönmüş olabilir veya başka bir salonda feci bir tedaviden sonra doğrudan size gelmiş olabilir! Müşteri önceki renginden tamamen memnun olabilir, ancak sadece bir değişiklik isteyebilir veya önceki renginden memnun kalmamış olabilir.

 

Başarılı Renklendirme: Ortak Renklendirme Zorluğuna Teknik Görüşler

Zorlu koşullar altında çarpıcı performans ve %100 güvenilirlik sunan IGORA ile renk dünyamızı keşfedin.

Düzeltici renge geçmeden önce mevcut saçı analiz etmek önemlidir. Müşteri daha önce salonunuzda saçlarını boyattıysa, önceki sonuçlar kayıt kartlarında olacaktır. Bunu yeni bir istişarenin temeli olarak kullanın:

  • Müşterinin neden saç renginin değiştirilmesini istediğini açıkça belirleyin. Bu aşikar olabilir veya dikkatli bir dedektiflik çalışması gerektirebilir
  • Yeni bir renk analizi yapın ve sonuçları yeni bir kayıt kartına kaydedin
  • Müşteriye, mevcut kartında bu yoksa, hangi renk işlemine sahip olduğunu sormayı unutmayın
  • Renk analizinden kaynaklanan sorunları müşteri ile tartışın, örneğin seçilen hedef renk tonu elde edilemeyebilir. Durum buysa, orijinal rengin neden mümkün olmadığını açıklayarak kabul edilebilir bir alternatif sunmaya çalışın, örneğin saç mevcut durumunda ağartıcı uygulamak için yeterince güçlü olmayabilir
  • Renklendirme prosedürünün yanı sıra herhangi bir zaman veya maliyetle ilgili sonuçları ve bakım sonrası bakımı açıklayarak yeni renk işlemini sonlandırın

 

Başarılı Renklendirme: Ortak Renklendirme Zorluğuna Teknik Görüşler

İpucu: Bir hizmet, tek tek ürünlerle ilgili değildir, toplam görünümle ilgilidir. Salon için değer kadar müşteri için de bir deneyim yaratmalıdır. Mükemmel ve başarılı renk sonuçları sağlamak için müşterinin saç, cilt ve saç derisi durumunun ihtiyaçlarını karşılamak için Renk Sağlayıcı Destek Kitimizle renk hizmetlerinizi yükseltmeyi deneyin.

 

Düzeltme

Saça uygulanabilecek üç düzeltici prosedür vardır:

  • Tonu değiştirme
  • Saçları aydınlatmak
  • Saçı koyulaştırmak

Saç analizi yapıldıktan sonra bu işlemlerden hangisini kullanacağınıza karar vermeniz gerekecektir; üçü de gerekli olabilir.

 

Düzeltici önlemler alındığında, müşteriler olumlu bir problem çözme yaklaşımını takdir edeceklerdir. Daima sonuca odaklanın ve müşterinizle olan ilişkinizi güçlendirme fırsatını kullanın ve bakım sonrası tedaviler sunarak takip edin.

 

Başarılı Renklendirme: Ortak Renklendirme Zorluğuna Teknik Görüşler

Daha fazlasını nereden öğrenebilirim?

Her müşteri talebini karşılamanız için sizi güçlendirmek için buradayız! Zorluk ne olursa olsun, ısmarlama sonuçlar elde etmenize yardımcı olmak için tasarlanmış özel renk ve arka çubuk seminerleriyle seminer teklifimizi keşfedin!

 

Global seminer broşürümüzü buradan keşfedin

 

SONRA OKUMANIZ GEREKENLER: